Kontakt

Central styrkeområdesledning och kommunikation

Prorektor för Chalmers Styrkeområden: Anna Dubois, anna.dubois@chalmers.se, 031-772 11 96

Strategisk rådgivare:

Kommunikationsansvarig: Malin Ulfvarson, malin.ulfvarson@chalmers.se, 031-772 21 56

 

Energi

Styrkeområdesledare: Maria Grahn, maria.grahn@chalmers.se, 031-772 31 04

Vice styrkeområdesledare: Tomas Kåberger, tomas.kaberger@chalmers.se

Anders Ådahl, anders.adahl@chalmers.se, 031 772 36 31, 0768 75 42 06

Kommunikatör: Agneta Olsson, agneta.olsson@chalmers.se

Operativt och strategiskt stöd: Annemarie Wöhri, wohri@chalmers.se, 031 772 22 05

 

Informations- och kommunikationsteknik

Styrkeområdesledare: Ivica Crnkovic, ivica.crnkovic@chalmers.se, 031-772 60 76

Vice styrkeområdesledare: Giuseppe Durisi, durisi@chalmers.se, 031-772 18 02

Kommunikatör: Malin Ulfvarson, malin.ulfvarson@chalmers.se, 031-772 21 56

Operativt och strategiskt stöd: Peter Lindwall, peter.lindwall@chalmers.se, 031-772 25 58

 

Livsvetenskaper

Styrkeområdesledare: Ivan Mijakovic, ivan.mijakovic@chalmers.se

Vice styrkeområdesledare: Ann-Sofie Cans, cans@chalmers.se, 031-772 30 60

Kommunikatör: Helena Österling af Wåhlberg, helena.osterling-af-wahlberg@chalmers.se​

Operativt och strategiskt stöd:

 

Material

Styrkeområdesledare: Aleksandar Matic, matic@chalmers.se, 031-772 51 76

Vice styrkeområdesledare: Maria Abrahamsson, abmaria@chalmers.se, 031-772 30 69

Kommunikatör: Per Thorén, thoren@chalmers.se, 031-772 30 53
Kommunikatör: Kristina Karlsson, kristina.karlsson@chalmers.se, 031-772 13 18

Operativt och strategiskt stöd: Margareta Wallquist, margareta.wallquist@chalmers.se, 031-772 27 18

 

Produktion

Styrkeområdesledare: Lars Nyborg, lars.nyborg@chalmers.se, 031-772 12 57

Vice styrkeområdesledare: Anette Larsson, anette.larsson@chalmers.se, 031-772 27 63

Kommunikatör: Carina Schultz, carina.schultz@chalmers.se, 031-772 13 27

Kommunikatör: Nina Silow, nina.silow@chalmers.se, 031-772 13 27

Operativt och strategiskt stöd: Karolina Partheen, karolina.partheen@chalmers.se, 031-772 25 88

 

Samhällsbyggnad

Styrkeområdesledare: Anders Logg, logg@chalmers.se, 031-772 53 46

Vice styrkeområdesledare: Liane Thuvander, liane.thuvander@chalmers.se, 031-772 22 66

Kommunikatör: Agneta Olsson, agneta.olsson@chalmers.se

Operativt och strategiskt stöd: Emma Brink, emma.brink@chalmers.se, 031-772 49 62

 

Transport

Styrkeområdesledare: Sinisa Krajnovic, sinisa@chalmers.se, 031-772 52 72

Vice styrkeområdesledare: Kajsa Hulthén, kajsa.hulthen@chalmers.se, 031-772 52 83

Kommunikatör: Emilia Lundgren, emilund@chalmers.se, 031-772 80 65

Operativt och strategiskt stöd: Åsa Valadi, asa.valadi@chalmers.se, 031-772 21 80

​​

Publicerad: ti 29 mar 2011. Ändrad: to 07 jun 2018