Kontakt

Central styrkeområdesledning och kommunikation

Vicerektor för Chalmers Styrkeområden: Anna Dubois, anna.dubois@chalmers.se, 031-772 11 96

Strategisk rådgivare: Catharina Hiort, catharina.hiort@chalmers.se, 031-772 86 33

Kommunikationsansvarig: Gunilla Brocker, gunilla.brocker@chalmers.se, 031-772 17 59

 

Energi

Styrkeområdesledare: Mats Rydehell, mats.rydehell@chalmers.se, 0708 27 97 28

Anders Ådahl, anders.adahl@chalmers.se, 031 772 36 31, 0768 75 42 06 (tjänstledig)

Co-director: Tomas Kåberger, tomas.kaberger@chalmers.se

Kommunikatör: Ingela Roos, ingela.roos@chalmers.se, 031 772 22 76

OSS-koordinator: Christina Hagelin, christina.hagelin@chalmers.se, 031 772 8008

 

Informations- och kommunikationsteknik

Styrkeområdesledare: Ivica Crnkovic, crnkovic@chalmers.se

Co-director: Giuseppe Durisi, durisi@chalmers.se,

Kommunikatör: Malin Ulfvarson, malin.ulfvarson@chalmers.se, 031-772 21 56

OSS-koordinator: Håkan Thorbjörnsson, hakanth@chalmers.se, 031-772 25 66

 

Livsvetenskaper

Styrkeområdesledare: Ivan Mijakovic, ivan.mijakovic@chalmers.se

Co-director: Ann-Sofie Cans, cans@chalmers.se, 031 772 30 88

Kommunikatör: Mia Malmstedt, mia.malmstedt@chalmers.se, 031-772 38 12

OSS-koordinator: Karolina Partheen, karolina.partheen@chalmers.se, 031-772 25 88

 

Material

Styrkeområdesledare: Aleksandar Matic, matic@chalmers.se, 031-772 51 76

Co-director: Anders Palmqvist, anders.palmqvist@chalmers.se, 031-772 28 61

Kommunikatör: Per Thorén, thoren@chalmers.se, 031-772 30 53
Kommunikatör: Jonatan Bergek, jonatan.bergek@chalmers.se, 031-772 56 16

OSS-koordinator: Margareta Wallquist, margareta.wallquist@chalmers.se, 031-772 27 18

 

Nano

Styrkeområdesledare: Bo Albinsson, balb@chalmers.se, 031-772 30 44

Co-director: Göran Johansson, goran.l.johansson@chalmers.se, 031-772 32 37

Kommunikatör: Karin Weijdegård, karin.weijdegard@chalmers.se, 031 772 22 29

OSS-koordinator: Christina Hagelin, christina.hagelin@chalmers.se, 031 772 8008

 

Produktion

Styrkeområdesledare: Rikard Söderberg, rikard.soderberg@chalmers.se, 031-772 86 17

Co-director: Johan Stahre, johan.stahre@chalmers.se, 031-772 12 88

Kommunikatör: Carina Schultz, carina.schultz@chalmers.se, 031-772 13 27

Kommunikatör: Nina Silow, nina.silow@chalmers.se, 031-772 13 27

OSS-koordinator: Åsa Valadi, asa.valadi@chalmers.se, 031-772 21 80

 

Samhällsbyggnad

Styrkeområdesledare: Henriette Söderberg, henriette.soderberg@chalmers.se, 031-772 35 81

Co-director: Lars Marcus, lars.marcus@chalmers.se, 031-772 23 10

Kommunikatör: Marja Janusson, marja.janusson@chalmers.se, 031-772 25 71

OSS-koordinator: Emma Brink, emma.brink@chalmers.se, 031-772 49 62

 

Transport

Styrkeområdesledare: Sinisa Krajnovic, sinisa@chalmers.se, 031-772 52 72

Co-director: Magnus Blinge, magnus.blinge@chalmers.se, 031-772 13 22

Kommunikatör: Vakant

OSS-koordinator: Åsa Valadi, asa.valadi@chalmers.se, 031-772 21 80

 

Publicerad: ti 29 mar 2011. Ändrad: ti 21 jun 2016