Kontakt

Central styrkeområdesledning och kommunikation

Prorektor för Chalmers Styrkeområden: Anna Dubois, anna.dubois@chalmers.se, 031-772 11 96

Strategisk rådgivare: Margareta Wallquist, margareta.wallquist@chalmers.se, 031-772 27 18

Kommunikationsansvarig: Malin Ulfvarson, malin.ulfvarson@chalmers.se, 031-772 21 56

 

Energi

Styrkeområdesledare: Maria Grahn, maria.grahn@chalmers.se, 031-772 31 04

Vice styrkeområdesledare: Tomas Kåberger, tomas.kaberger@chalmers.se

Anders Ådahl, anders.adahl@chalmers.se, 031 772 36 31, 0768 75 42 06

Kommunikatör: Agneta Olsson, agneta.olsson@chalmers.se, 031-772 63 43

Kommunikatör: Ann-Christine Nordin, ann-christin.nordin@chalmers.se, 031 772 25 65

Operativt och strategiskt stöd: Annemarie Wöhri, wohri@chalmers.se, 031 772 22 05

 

Informations- och kommunikationsteknik

Styrkeområdesledare: Ivica Crnkovic, ivica.crnkovic@chalmers.se, 031-772 60 76

Vice styrkeområdesledare: Giuseppe Durisi, durisi@chalmers.se, 031-772 18 02

Kommunikatör: Malin Ulfvarson, malin.ulfvarson@chalmers.se, 031-772 21 56

Operativt och strategiskt stöd: Peter Lindwall, peter.lindwall@chalmers.se, 031-772 25 58

 

Livsvetenskaper

Styrkeområdesledare: Ivan Mijakovic, ivan.mijakovic@chalmers.se

Vice styrkeområdesledare: Ann-Sofie Cans, cans@chalmers.se, 031-772 30 60

Kommunikatör: 

Operativt och strategiskt stöd:

 

Material

Styrkeområdesledare: Aleksandar Matic, matic@chalmers.se, 031-772 51 76

Vice styrkeområdesledare: Maria Abrahamsson, abmaria@chalmers.se, 031-772 30 69

Kommunikatör: Per Thorén, thoren@chalmers.se, 031-772 30 53
Kommunikatör: Mats Hulander, mats.hulander@chalmers.se, 031-772 29 56

Operativt och strategiskt stöd: Rickard Frost, rickard.frost@chalmers.se, 031-772 64 12

 

Produktion

Styrkeområdesledare: Lars Nyborg, lars.nyborg@chalmers.se, 031-772 12 57

Vice styrkeområdesledare: Anette Larsson, anette.larsson@chalmers.se, 031-772 27 63

Kommunikatör: Carina Schultz, carina.schultz@chalmers.se, 031-772 13 27

Operativt och strategiskt stöd: Ruth Woie-Svensson, ruth.woie-svensson@chalmers.se, +46 31-772 86 55

 

Samhällsbyggnad

Styrkeområdesledare: Anders Logg, logg@chalmers.se, 031-772 53 46

Vice styrkeområdesledare: Liane Thuvander, liane.thuvander@chalmers.se, 031-772 22 66

Kommunikatör: Agneta Olsson, agneta.olsson@chalmers.se

Operativt och strategiskt stöd: Emma Brink, emma.brink@chalmers.se, 031-772 49 62

 

Transport

Styrkeområdesledare: Sinisa Krajnovic, sinisa.krajnovic@chalmers.se, 031-772 52 72

Vice styrkeområdesledare: Kajsa Hulthén, kajsa.hulthen@chalmers.se, 031-772 52 83

Kommunikatör: Emilia Lundgren, emilia.lundgren@chalmers.se, 031-772 80 65

Operativt och strategiskt stöd: Åsa Valadi, asa.valadi@chalmers.se, 031-772 21 80

​​

Publicerad: ti 29 mar 2011. Ändrad: må 08 okt 2018