Organisation

För postadress, besöksadress, kontaktpersoner, etc., se webbsidan Kontakt.
För alla medarbetare, se webbsidan Personal.

Föreståndare

John Conway
Epost: john.conway@chalmers.se, telefon: 031-772 5503

Vice föreståndare

Eva Wirström
Epost: eva.wirstrom@chalmers.se, telefon: 031-772 5520, 031-772 6424

Administration

Administrativ chef, insitutionen för rymd-, geo- och miljövetenskap: Jonas Heiker
Epost: jonas.heiker@chalmers.se, telefon: 031-772 2576
Presskontakter, kommunikatör: Robert Cumming
Epost: robert.cumming@chalmers.se, telefon: 031-772 5527, 070-493 3114

Observationssupport

Enhetschef: Michael Lindqvist
Epost: michael.lindqvist@chalmers.se, telefon: 031-772 5508

Teknisk utveckling och support

Enhetschef​: Lars Pettersson
​Epost: lars.pettersson@chalmers.se, telefon: 031-772 5568

Datorsupport

Enhetschef: ​Roger Hammargren
Epost: roger.hammargren@chalmers.se, telefon: 031-772 5551

Styrgrupp

Kjell Möller, ordförande
Gunilla Borgefors, Uppsala Universitet 
Christian Forssén, Chalmers tekniska högskola
Claes Fransson, Stockholms universitet
Carole Mundell, Liverpool John Moores University
Björn Ragnvald Pettersen, Norges miljö- och biovitenskapeliga universitets
Merja Tornikoski, Aalto University Metsähovi Radio Observatory
Dessutom deltar John Conway, föreståndade för Onsala rymdobservatorium, och Eva Wirström, vice föreståndare för Onsala rymdobservatorium, i styrgruppens möten. Eva är också styrgruppens sekreterare.

För postadress, besöksadres, kontaktpersoner, etc., se webbsidan Kontakt.
För alla medarbetare, se webbsidan Personal.

Publicerad: on 27 maj 2020.